Вибори в Європі: "ЄС стає більш євроскептичним і більш сконцентрованим на внутрішніх проблемах", - дипломат

Результати виборів до Європейського парламенту виявились не такі негативні для європейського мейнстріму, як це очікувалося декілька тижнів тому.

Про це на своїй сторінці у Facebook пише український дипломат Василь Філіпчук, передають Патріоти України.

"Більшість європейських експертів та ЗМІ очікували, що третину чи навіть більше голосів отримають антиєвропейські чи євроскептичні сили. Це, у свою чергу, могло призвести до унікальної у історії ЄС ситуації, коли вплив на призначення керівництва європейських інституцій могли отримати політичні сили, які виступають проти європейської інтеграції – і наслідки цього для ЄС були би непередбачуваними.

Але антиєвропейські та євроскептичні партії отримали "лише" 25%. Це більше, ніж 5 років тому, коли вони отримали біля 20%, але не третина чи більше, коли вони б змогли отримати блокуючий пакет чи можливість контролю за призначеннями.

У європейській політиці традиційним правилом є врахування думки меншості і прийняття рішень з максимальним консенсусом, тому навіть 30 чи 35% – це вже вагомий політичний вплив, а у багатьох питаннях – контрольна акція у процесі прийняття рішень.

Однак майбутнє ЄС навіть з 25% антиєвропейських сил не буде таким, як раніше. І справа навіть не у тому, що вперше соціалісти та ЄНП не матимуть в ЄС більшості. Самі соціалісти та правоцентристи робитимуть висновки з виборів і коригуватимуть свою політику, ставатимуть ще більш лівішими чи правішими. Ми побачимо сам ЄС більш євроскептичним і більш сконцентрованим на внутрішніх проблемах. З відповідними наслідками – зокрема і щодо відносин з сусідніми країнами."

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. День капітуляції перед Німеччиною, або Не наше свято: Чому Україна не відзначає 23 лютого

субота, 29 лютий 2020, 5:00

23 лютого в Україні довгий час святкували День захисника Вітчизни, але з 2014 року держава відмовилася від цього свята. Так, в української армії з'явився своє свято – День захисника України, який відзначають 14 жовтня. Однак 23 лютого досі залишається ...

Хіти тижня. Російсько-українська війна: Генерал запропонував відгородитись від ОРДЛО стіною

субота, 29 лютий 2020, 3:00

Стіни на існуючій лінії розмежування, на думку генерала, це варіант на той випадок, якщо росіяни продовжать ігнорувати Мінські угоди і домовленості. Україні, можливо, доведеться будувати нову стіну - на цей раз щоб відгородитися від окупованої росіянам...