Вибори в Європі: "ЄС стає більш євроскептичним і більш сконцентрованим на внутрішніх проблемах", - дипломат

Результати виборів до Європейського парламенту виявились не такі негативні для європейського мейнстріму, як це очікувалося декілька тижнів тому.

Про це на своїй сторінці у Facebook пише український дипломат Василь Філіпчук, передають Патріоти України.

"Більшість європейських експертів та ЗМІ очікували, що третину чи навіть більше голосів отримають антиєвропейські чи євроскептичні сили. Це, у свою чергу, могло призвести до унікальної у історії ЄС ситуації, коли вплив на призначення керівництва європейських інституцій могли отримати політичні сили, які виступають проти європейської інтеграції – і наслідки цього для ЄС були би непередбачуваними.

Але антиєвропейські та євроскептичні партії отримали "лише" 25%. Це більше, ніж 5 років тому, коли вони отримали біля 20%, але не третина чи більше, коли вони б змогли отримати блокуючий пакет чи можливість контролю за призначеннями.

У європейській політиці традиційним правилом є врахування думки меншості і прийняття рішень з максимальним консенсусом, тому навіть 30 чи 35% – це вже вагомий політичний вплив, а у багатьох питаннях – контрольна акція у процесі прийняття рішень.

Однак майбутнє ЄС навіть з 25% антиєвропейських сил не буде таким, як раніше. І справа навіть не у тому, що вперше соціалісти та ЄНП не матимуть в ЄС більшості. Самі соціалісти та правоцентристи робитимуть висновки з виборів і коригуватимуть свою політику, ставатимуть ще більш лівішими чи правішими. Ми побачимо сам ЄС більш євроскептичним і більш сконцентрованим на внутрішніх проблемах. З відповідними наслідками – зокрема і щодо відносин з сусідніми країнами."

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. Все дуже погано: Російський блогер розкрив правду про реальний стан армії РФ

понеділок, 23 вересень 2019, 16:00

ВМС Росії стрімко втрачають великі кораблі, перетворюючись в слабкий регіональний флот. Від військової могутності РФ вже практично нічого не залишилося. "Военно-морской флот (ВМФ) России стремительно списывает старые крупные корабли, чтобы использовать...

Трагедія на Херсонщині: Батько нареченої загинув ... прямо на весіллі своєї дочки

понеділок, 23 вересень 2019, 13:58

Чоловік вийшов на проїжджу частину вулиці, щоб запалити фейєрверк. Тут його і збила машина. У Генічеську батько нареченої загинув ... прямо на весіллі своєї дочки. Її шумно святкували в кафе на вулиці Центральній, причому щедре застілля тривало допізна...