Видатні українці: Володимир Бец - автор фундаментальних наукових відкриттів у дослідженні будови людського мозку

Факти ICTV продовжують серію публікацій про видатних людей, які народилися на території сьогоднішньої України. У цій публікації – про Володимира Беца. Саме він зробив неймовірні відкриття про будову людського мозку.

Фото: Факти ICTV

Коли ми згадуємо видатних українців і всіх, народжених нашою землею, скажемо й слова пошанування на честь видатного українського анатома й гістолога, педагога, професора Київського університету, члена багатьох наукових товариств. Ідеться про Володимира Беца, пишуть Факти ICTV, повідомляють Патріоти України.

Володимир Бец народився в селі Татарівщина поблизу міста Остра (Чернігівська область) у поважній дворянській родині. Навчався в Ніжинській та ІІ-й Київській гімназіях.

1860 року, після закінчення медичного факультету Київського університету, провадив наукові дослідження у сфері анатомії. Одночасно вивчав рідну українську історію.

Разом із Володимиром Антоновичем Бец написав та видав книжку Історичні діячі Південно-Західної Росії, котра в урядових колах була сприйнята як вияв українського сепаратизму і протест проти політики російського царату.

Тим не менш 1863 року Бец захистив докторську дисертацію про кровообіг у печінці. З 1868-го він – професор, завідувач кафедри анатомії Київського університету. Цю посаду вчений обіймав до 1889 року, коли під тиском керівництва змушений був вийти у відставку.

Але й після цього Володимир Бец приділяв увагу педагогічній роботі, не полишаючи і практичної лікарської практики.

Володимир Олексійович залишив поважну наукову спадщину, близько 50 наукових праць. Його роботи є фундаментальними науковими відкриттями й присвячені будові людського мозку: відмінностям у тонкій структурі різних його ділянок.

Праці Беца зберігають своє величезне значення і досі. Вони сприяли розвитку знань про фізіологію центральної нервової системи.

У 1870-х роках Володимир Бец зробив два фундаментальних відкриття: описав рухову зону кори головного мозку і так звані велетенські пірамідні нервові клітини, названі на його честь.

Ці дослідження він провів на дуже високому технічному рівні: анатомічні препарати, що зберігаються дотепер в Анатомічному музеї Київського медичного університету, дістали найвищу оцінку на виставці в Петербурзі 1872 року і всесвітній виставці у Відні 1873-го.

Крім проблем неврології, Володимир Бец працював над багатьма питаннями теоретичної та практичної медицини. Він вивчав будову надниркових залоз і зробив низку важливих відкриттів.

1877 року Бец також уперше провів систематичне дослідження розвитку й росту кісток.

Похований видатний вчений у Києві на цвинтарі Видубицького монастиря.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. ДП "Антонов" повністю завершило роботу з заміщення російських комплектуючих на вітчизняні та західні аналоги

понеділок, 14 червень 2021, 4:00

Відзначається, що окрім проєктних робіт з заміщення, також підготовлено необхідну конструкторську документацію. Державне підприємство “Антонов” повністю завершило проектну роботу з заміщення комплектуючих РФ вітчизняними та західними аналогами. Про це ...

З архіву ПУ. Москва і Варшава поскандалили через "поділ" України

неділя, 13 червень 2021, 23:05

На російському телебаченні видали чергову порцію маячні про окупацію України. Старанно був обраний "корисний ідіот" і з Польщі, щоб продемонструвати, що не тільки "истинно православная" імперія бороться за "українську спадщину". В ефірі пропагандистськ...