Викопну рептилію рекордних розмірів знайдено в Антарктиді

Виявлений плезіозавр найбільший з відомих на даний момент еласмозаврід, довжиною близько 11 метрів і вагою 13,4 метричних тонни.

Палеонтологи виявили в Антарктиді останки давньої рептилії, плезіозавра, довжина тіла якої досягала 11 метрів На даний момент цей "морський монстр" є найбільшим відомим еласмозаврідом, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
Еласмозавріди - це сімейство загону плезіозаврів, його представники мали дуже довгі шиї. Жили ці рептилії між верхнім тріасом і кінцем крейдяного періоду і зустрічалися у всіх водах світового океану.
Виявлений плезіозавр був найбільшим з відомих на даний момент еласмозаврід, довжиною він був близько 11 метрів, а важив 13,4 метричних тонни. На думку дослідників, він належав до роду Aristonectes, однак вони не впевнені, чи є він представником нового виду (по знайденим залишкам, як зазначається, про це судити важко).
Знайдена рептилія була вже дорослою особиною, але у неї не було такої довгої шиї, як у інших еласмозаврід, у неї було набагато менше шийних хребців. Полював плезіозавр, ймовірно, на безхребетних, а його розміри вказують на те, що здобичі в екосистемі було дуже багато.
Вперше останки були знайдені на острові Сімор ще в 1989 році. Разом з тим, дослідники поверталися на острів в 2005, 2012 і 2017 роках для того, щоб повністю витягти останки. В результаті їм вдалося зібрати 800 кілограмів скам'янілих кісток.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Михалков – головний олігарх російського кіно", - Мамін

середа, 18 вересень 2019, 22:58

Режисер Микита Михалков залишиться монополістом у російському кіно, доки його не скинуть разом із його "татом", президентом РФ Володимиром Путіним. "Без нього не ухвалюють жодного рішення. Адже він – головний олігарх російського кіно", – сказав він. За...

Кінець епохи Ердогана?: "Розкол в турецькій партії влади", - DW

середа, 18 вересень 2019, 22:51

За останні місяці турецьку Партію справедливості і розвитку покинули тисячі її членів - в тому числі екс-прем'єр-міністр країни Ахмет Давутоглу. Чим це може обернутися для Ердогана? "Ахмет Давутоглу долгое время считался одним из самых влиятельных туре...