Українська компанія розробила технологію, яка дозволяє друкувати на принтері титанові деталі для аерокосмічної галузі, передають Патріоти України з посиланням на Ліга.Tech.
Британський інститут зварювання придбав українську систему 3D-друку XBeam. Продукт наших розробників будуть використовувати в аерокосмічній галузі Британії. Головні переваги XBeam – економія значної частини ресурсів при виготовленні деталей і екологічна безпека при виробництві. Нову технологію 3D-друку розробила і випустила українська компанія Червона хвиля.
Інженери Червоної Хвилі зрозуміли, що світова металургійна промисловість, особливо в застосуванні дорогих матеріалів, рухається в сторону ресурсоощадження, енергозбереження, прискорення виготовлення. Якраз 3D-друк став тим інструментом, який з одного боку допоміг долучитися до спільного світовому тренду, з іншого — розробити власну технологію, альтернативи якій немає у світі. Отримавши патент на свій продукт, Червона хвиля побудувала пілотну систему xBeam 3D Metal Printing. Експериментальний 3D-принтер почав друкувати широкий спектр виробів зі звичайного промислового дроту, спростивши процес виготовлення деталей.
Як саме 3D-друк впливає на продуктивність в металургії? Традиційно деталі виточують на верстатах з суцільних прямокутних плит або циліндричних заготовок, з яких більшість матеріалу (до 90%) йде у відходи. Завдяки 3D-друку згадані деталі будуть максимально наближені до кінцевого виробу і зажадають лише незначної доробки. xBeam 3D Metal Printing здатний зменшити відходи виробництва в 5 разів.
3D-принтер зменшує використання титану для виробництва деталей і таким чином впливає на кількість небезпечних викидів в атмосферу. Якщо раніше для кілограмового титанового виробу потрібно було 10-20 кг матеріалу, то за технологією 3D Metal Printing цей показник зменшився до 3-5 кг. Під час виробництва одного кілограма титану утворюється 35 кг викидів CO2 в атмосферу.
Червона хвиля отримала грант в рамках програми Кліматичних інноваційних ваучерів і залучила розробників програмного забезпечення для налаштування технологічного процесу.
Зараз Червона хвиля співпрацює з міжнародною компанією AMS International, яка створює та адаптує софт для української компанії. Напрацюваннями Червоної Хвилі цікавляться українські представники аерокосмічної галузі: КБ Антонова, КБ Південне, Мотор Січ. Червона хвиля проводить тестові роботи безкоштовно для українських колег, оскільки хоче якомога швидше показати результати своєї роботи на внутрішньому ринку.
Днями стало відомо, що установка xBeam почне роботу у виробничій локації в британському Кембриджі восени 2019 року. Співпраця з компанією є частиною проекту Open Architecture Additive Manufacturing, який інститут запустив в минулому році. Головна мета проекту — забезпечити британську аерокосмічну галузь широким асортиментом деталей, створених за технологією 3D-друку.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...