З 1939 року зберігалося в Англії: Польща таємно повернула 100 тонн золота

В операції брали участь кілька тисяч чоловік...

Національний банк Польщі оголосив про завершення таємної операції по поверненню в країну 100 тонн золота з банку Англії. Про це заявив Нацбанк цієї держави, передають Патріоти України з посиланням на польські ЗМІ.

Відомо, що в операції брали участь кілька тисяч чоловік, як правило, зі служб безпеки банків. В результаті літаками протягом листопада злитки золота були доставлені до Польщі.

Повітряні судна з вантажем загальною вартістю 18 мільярдів злотих (4,2 млрд євро) сідали в умовах найсуворішої таємності в аеропортах Варшави і Познані. Повернуті цінності надалі під охороною військових доставлялися вантажівками в десятки сховищ по всій країні.

Відзначається, що мова йде про золото, яке в 1939 році напередодні початку Другої світової війни Адам Коц та Ігнатій Матушевський вивезли через Румунію, Туреччину, Сирію в Англію. Там воно досі і знаходилося.

Тим часом, за інформацією глави польського Центробанку Адама Глапінского, англійська Центробанк частину золота залишив в рахунок поточних витрат.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"У гавкоті дворової собаки честі більше, ніж в словах російського офіцера", - морпіх-кримчанин

п’ятниця, 5 березень 2021, 18:23

Чому зрадників в Криму називають "трофеями", чи могло щось завадити анексії і коли насправді закінчилося перемир'я на Донбасі. "В 2014 году майор Павел Сухань был еще старшим лейтенантом и служил в Феодосии. После того, как украинские корабли и воински...

На Сумщині у зґвалтуванні школярки підозрюють ... її батька та дядька

п’ятниця, 5 березень 2021, 18:11

Експерти підтвердили факт сексуального насильства. 40-річному та 43-річному мешканцям Сумської області 5 березня оголосили про підозру у зґвалтуванні школярки. Обидва були її родичами – батьком і дядьком. Про це йдеться у повідомленні пресслужби обласн...