З користувачів російських соцмереж вимагають гроші

Шахраї своєчасно відреагували на заборону російських соцмереж в Україні.

Змусити користувачів оплатити «штрафи» за відвідування «ВКонтакте», «Однокласників» та інших заборонених в Україні російських інтернет-ресурсів намагаються спритні шахраї. Так, юрист Олександр Криворчук розмістив в «Фейсбуці» скан повідомлення від якоїсь «кіберполіції міста Києва», повідомляють Патріоти України.

У повідомленні вказується, що на адресата заведено адміністративну справу за використання ним VPN (інтернет-технологія, що дозволяє користувачеві відвідувати сайти, доступ до яких заблокований провайдером). І пропонується оплатити 500 гривень штрафу. У разі несплати вимагачі загрожують передати дані про «порушника» «в прокуротуру для подальшого розгляду».

Поряд з граматичними помилками зловмисники допустили і грубі фактичні. Так, користувачам повідомляють, що вони порушили ст. 301 і 304 Кримінального кодексу України. Але ці статті (розповсюдження порнографії та втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність) тягнуть за собою кримінальну, а не адміністративну відповідальність, а також абсолютно не передбачають відповідальності за використання технології VPN.
Як розповіла прес-секретар Департаменту кіберполіції Юлія Квітко, в їх функції розсилка подібних повідомлень взагалі не входить - поліція фіксує і розслідує порушення, а покарання за них накладають суди та інші уповноважені органи. Але найголовніше, що користувачі Інтернету не несуть ніякої відповідальності ні за відвідування підсанкційних сайтів, ні за використання широко поширеної і легальної технології VPN. Кіберполіції пропонує всім, кому приходять такі оповіщення, повідомляти про те, що сталося в місцеві підрозділи поліції. Також це можна зробити на сайті кіберполіції cybercrime.gov.ua в спеціальній формі «Зворотній зв'язок». А на спеціальну адресу block@cybercrime.gov.ua можна повідомляти про продовження діяльності веб-сайтів, доступ до яких повинен бути заблокований.
Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Гуляй, Расеюшка!": Горілка, пельмені, матрьошка, борщ та інше "ісконно рускоє", що Москва прибрала до рук у інших народів

п’ятниця, 14 травень 2021, 0:18

За тисячоліття свого існування Росія привласнила собі безліч речей, символів і навіть страв у інших народів. "Ни матрешка, ни самовар, ни даже водка не являются "ру***ими" изобретениями", - уверяет эксперт. ВОДКА. Так, по данным Леусенко, ныне традици...

Місяцями не втрачає товарного вигляду: В Україні вивели унікальну цибулю, яка не потребує поливу

п’ятниця, 14 травень 2021, 0:08

Сорт стійкий до шкідників і хвороб. Селекціонери з науково-дослідної станції "Маяк", що у Крутах, вивели сорт цибулі, який місяцями не втрачає товарного вигляду, передають Патріоти України з посиланням на Аgronews. Як розповіли науковці, новий сорт наз...