У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що на шляху реформування правовідносин у сфері відшкодування моральної шкоди Україна "користується "совецьким" визначенням, що, у свою чергу, потребує реформування". Автори законопроекту пропонують "змінити підхід до визначення моральної шкоди з урахуванням законодавства країн Європейського Союзу, де шкода, що завдана особі, визначається не як завдання моральної шкоди, а шкода за біль та жаль".
Документом передбачено внести зміни до Цивільного кодексу України. Зокрема, в статті 23 передбачено замінити слова про моральну шкоду на шкоду за біль та жаль. Також пропонується додати, що має бути відшкодування за шкоду, що спричинена почуттям у зв'язку з порушенням таємниці листування та записів конфіденційного характеру, втручанням у приватне життя особи внаслідок несанкціонованої фотозйомки, розголошенням відомостей про приватне життя, розголошенням недостовірної інформації про особу, а також порушенням ділової етики та норм трудового законодавства.
Передбачається, що шкода за біль та жаль відшкодовується грішми, іншим майном або в інший спосіб.
Водночас пропонується вилучити норму про те, що за позовом спадкоємця суд може зменшити розмір неустойки (штрафу, пені), розмір відшкодування майнової шкоди (збитків) та моральної шкоди, якщо вони є непомірно великими порівняно з вартістю рухомого чи нерухомого майна, яке було одержане ним у спадщину.
У Кодекс законів про працю України пропонується внести зміни, якими передбачено, що власник або уповноважений ним орган має відшкодувати шкоду працівнику, якщо порушення його законних прав призвели, зокрема, до депресії.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...