Заганяють у борги і встановлюють віруси: Як шахраї крадуть соцмережі українців

Кількість українців у соцмережах і месенджерах зростає з кожним місяцем, водночас збільшується і число постраждалих від кібератак.

В Україні почастішали випадки злому акаунтів в соціальних мережах. Після їх використовують для того, щоб просити у знайомих жертви гроші в борг, крім того, з вкрадених сторінок розсилають повідомлення з посиланнями на шкідливе програмне забезпечення, передають Патріоти України з посиланням на Oбозреватель.

Кількість українців у соцмережах і месенджерах зростає з кожним місяцем, водно час збільшується і число постраждалих від кібератак, розповідає експерт в сфері кібербезпеки Гліб Пахаренко. З такою думкою погоджуються більшість опитаних аналітиків.

"Якщо раніше зломщики цілилися на велику здобич, наприклад на рахунки компаній, то тепер з'явилося більше способів монетизувати зламані облікові записи, і проблема зачіпає більшу кількість людей", – розповідає співзасновник "Українського Кіберальянса" Андрій Баранович.

Як монетизують зламані облікові записи:

  • вимагають гроші для того, щоб повернути доступ до акаунту;
  • розсилають прохання позичити гроші "друзям" в соцмережах;
  • шантажують особистою інформацією, яку отримують з соцмереж і зламаних девайсів;
  • через програмне забезпечення отримують доступ до мобільного банкінгу.

Іноді вкрадений аккаунт вже неможливо відновити, додає Пахаренко. Наприклад, якщо заволоділи обліковим записом в Telegram і змінили номер телефону, пройти процедуру відновлення буде вкрай складно.

"Якщо відкрили лінк від "друга", аккаунт якого зламали, можете потрапити на рекламу, на папку завантаження. На пристрій може бути завантажена програма, яка після автоматично без підтвердження дозавантажує інше шкідливе програмне забезпечення. Іноді по лінку можна потрапити на сайт, який зажадає ввести особисті дані, дані банківської картки", – говорить керівник відділу зовнішніх комунікацій і маркетингу антивірусної компанії Zillya! Владислав Андріанов.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...