Загроза зростає: Епідеміологиня попередила Україну про COVID-19

Зняття карантинних обмежень через коронавірус навесні і влітку, як це запланували в Кабміні, може бути призупинене, якщо в Україні виникне новий спалах захворюваності.

Країні доведеться вдруге піти на карантин вже цієї осені, якщо з'ясується, що COVID-19 має сезонний характер, як і інші ГРВІ. Про це заявила лікарка-епідеміологиня Людмила Мухарська, передають Патріоти України з посиланням на Апостроф.

"З огляду на епідемічну ситуацію в Україні, урядовий план виходу з карантину виглядає реалістичним. Якщо хвороба розвиватиметься так само, і після травневих свят ми не побачимо сплеску росту захворювань, можливо, країна і буде виходити запланованим шляхом. І якщо все буде добре, то ми вийдемо з карантину до середини літа", – сказала вона.

Водночас Мухарська наголосила, що кожен пункт плану передбачає відсутність зростання нових захворювань, а це багато в чому залежить від поведінки людей. Тобто, чи будуть вони дотримуватися карантинні та ізоляційні заходи, передбачені законодавством.

Лікарка-епідеміологня зазначила, що міжнародна спільнота визначила три умови, за яких може відбутися зняття карантинних заходів:

  • зниження рівня захворюваності;
  • будь-яка країна повинна проаналізувати всі ресурси і можливості системи охорони здоров'я;
  • держава повинна розуміти, чи має достатні можливості моніторингу COVID-19, як зможе тестувати, здійснювати раннє виявлених хворих, спостереження за людьми.

"Ми не можемо робити прогнози щодо виходу з карантину тільки щодо України, тому що перебуваємо в стані пандемії. Хоча торговельні зв'язки і транспортне сполучення між країнами призупинене, ми все одно залежимо від ситуації в світі, спираємося на думку експертів глобального масштабу", – додала Мухарська.

Вона нагадала, що що COVID-19 відноситься до респіраторних вірусних інфекцій, а для них характерна сезонність: вони активізуються в осінньо-зимовий період і практично сходять нанівець у літній період.

"Але це не означає, що влітку не буде циркуляції збудника. Оскільки властивості вірусу не вивчені і він може мутувати, тож може виникнути ситуація, що восени доведеться знову вводити обмежувальні заходи. Але, можливо, він стане для людства банальним респіраторним захворюванням, як і інші ГРВІ. Є також малоймовірний варіант, що він зникне взагалі", – підсумувала Мухарська.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...