"Загрожувало прихожанам!": На Львівщині знищили стародавній розпис храму (фото)

Храмовий розпис вважався одним з небагатьох уцілілих прикладів української сецесії (напрямок в мистецтві, одне з відгалужень модерну).

В смт Славське Львівської області під час ремонтних робіт в храмі Успіння Пресвятої Богородиці знищили його давню розпис. Місцеві представники громадськості пішли врозріз порадам мистецтвознавців і єпархії та зняли штукатурку зі стін разом з храмовими іконостасами. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила заступник міністра енергетики і вугільній промисловості України з питань євроінтеграції Наталя Бойко, передають Патріоти України.

"Мистецтвознавці підкреслювали виняткову цінність храмового розпису, який вони вважали одним з небагатьох уцілілих прикладів української сецесії (напрямок в мистецтві, одне з відгалужень модерну. – Ред", – написала Бойко.

Мистецтвознавці шукали пам'ятки

У прес-службі Самбірсько-Дрогобицької єпархії повідомили, що жителі Славського оголосили храм своєю власністю, яка вимагає термінового ремонту. Вони відмовилися чекати експертних висновків щодо цінності пам'яток і зняли штукатурку по всьому периметру храму.

Своє рішення вони аргументували тим, що стан будівлі загрожує прихожанам, які приходять туди молитися.

фрагменти

Штукатурку викинули перед церквою

знищена розпис

Фрагменти розпису були викинуті

"З жалем заявляємо, що в цій прикрій ситуації повторився приклад необдуманого і неприпустимого ставлення до сакральних пам'яток", – повідомили в єпархії.

У коментарях до посту Наталії Бойко багато користувачів соцмережі висловили своє обурення.

"Це якась дикість! Варвари, які в нашому столітті знищують все, що дали нам попередні епохи", – висловив свою точку зору Олесь Орищук.

"Це жах", – підтримала інший коментатор.

"Наша культурна сутність – щоб чистенько було і люрексно", – поділилася думкою Марина Уманська.

Церква Успіння Богородиці є найдавнішим храмом Славського. Була побудована в 1901 році архітектором Василем Нагірним. Храм розписував художник Модест Сосенко.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Богуслаєв-молодший придбав собі острів біля італійського узбережжя

понеділок, 3 серпень 2020, 13:59

У давні часи цей острів належав католицькій церкві, останні 150 років - заможним власникам промислових підприємств та банкірам. Острів Галлінара розташований за 1,5 км від материка, між містами Альбенда і Алассіо. Ширина та довжина острова - менш ніж п...

Розчленований на Росії український репер перед смертю збирався розлучитися з дружиною і піти до коханки, - ЗМІ

понеділок, 3 серпень 2020, 13:45

30 липня в Пітері в квартирі виявили розчленоване тіло, яке належить реперу Енді Картрайту. За попередніми даними, співака розчленувала його дружина, яка повідомила, що він помер чотири дні тому від передозування. Репер з України Енді Картрайт, розчлен...