В смт Славське Львівської області під час ремонтних робіт в храмі Успіння Пресвятої Богородиці знищили його давню розпис. Місцеві представники громадськості пішли врозріз порадам мистецтвознавців і єпархії та зняли штукатурку зі стін разом з храмовими іконостасами. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила заступник міністра енергетики і вугільній промисловості України з питань євроінтеграції Наталя Бойко, передають Патріоти України.
"Мистецтвознавці підкреслювали виняткову цінність храмового розпису, який вони вважали одним з небагатьох уцілілих прикладів української сецесії (напрямок в мистецтві, одне з відгалужень модерну. – Ред", – написала Бойко.
У прес-службі Самбірсько-Дрогобицької єпархії повідомили, що жителі Славського оголосили храм своєю власністю, яка вимагає термінового ремонту. Вони відмовилися чекати експертних висновків щодо цінності пам'яток і зняли штукатурку по всьому периметру храму.
Своє рішення вони аргументували тим, що стан будівлі загрожує прихожанам, які приходять туди молитися.
"З жалем заявляємо, що в цій прикрій ситуації повторився приклад необдуманого і неприпустимого ставлення до сакральних пам'яток", – повідомили в єпархії.
У коментарях до посту Наталії Бойко багато користувачів соцмережі висловили своє обурення.
"Це якась дикість! Варвари, які в нашому столітті знищують все, що дали нам попередні епохи", – висловив свою точку зору Олесь Орищук.
"Це жах", – підтримала інший коментатор.
"Наша культурна сутність – щоб чистенько було і люрексно", – поділилася думкою Марина Уманська.
Церква Успіння Богородиці є найдавнішим храмом Славського. Була побудована в 1901 році архітектором Василем Нагірним. Храм розписував художник Модест Сосенко.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...