26 листопада в Об'єднаних Арабських Еміратах стартував кінопрокат українського фільму "Захар Беркут". Показ кінокартини відбудеться в 600 кінотеатрах по всій країні, передають Патріоти України з посиланням на Обозреватель.
Над фільмом працював український актор і режисер кримськотатарського походження Ахтем Сеітаблаєв. Основою для стрічки стала однойменна повість Івана Франка.
Про що фільм "Захар Беркут"
Події масштабного історичного бойовика "Захар Беркут" відбуваються в XIII столітті. Монгольська орда, очолювана ханом Бурундаєм, рухається в західному напрямку, знищуючи поселення, які зустрічає на шляху, і захоплюючи їхніх жителів в рабство. Близько Карпатських гір орда влаштовує стоянку.
Вночі брати Беркути таємно проникають в табір, щоб звільнити нещасних бранців хана. Бурундай вирішує помститися нахабам і зрівняти їх рідне село з землею. Він знаходить серед місцевих жителів людину, яка за винагороду готова відкрити таємний прохід через гори. Однак брати Беркути не збираються здаватися на милість ворога і готові вступити в нерівний бій за свою свободу.
Хто грав в "Захар Беркут"
У зйомках брав участь зірка фільму "Термінатор" Роберт Патрік. Роль Івана зіграв Рокі Майєрс, Елісон Дуді виконала роль матері братів Беркутов і дружини головного героя – Захара. Актриса з Британії Поппі Дрейтон втілила на екрані роль Мирослави.
У роботі над фільмом брали участь й українські актори: Андрій Ісаєнко, Марина Кошкіна, Віктор Жданов.
Цікаві факти про "Захар Беркут"
До речі, прем'єра кінофільму в українських кінотеатрах відбулася 10 жовтня 2019 року. Першими закордонними країнами, де стрічка з'явилася в кінопрокаті, стали Латвія, Литва та Естонія, де фільм вийшов на великі екрани 28 лютого 2020. Протягом 2019-2020 років виробники стрічки попередньо продали права на показ стрічки в ряд країн Європи, США, Канаду, Австралію, Нової Зеландії та інші.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...