"Захід не засвоїв уроки": Відомий журналіст попередив світ про загрозу нових окупацій Росією (відео)

У середині ХХ століття Захід намагався налагодити відносини з СРСР і не завадив його вторгненню в Чехословаччину.

Сучасні події свідчать про те, що Москва може знову скористатися прагненням Європи і США до партнерства і повторити те ж саме в інших країнах. Таке застереження озвучив український журналіст Павло Казарін у відеоблозі для "Крим. Реалії", яким він поділився на особистій сторінці у Facebook, передають Патріоти України.

"У кінці 60-х років Захід намагався дружити з СРСР. Заради політики розрядки західний світ проігнорував вторгнення в Чехословаччину. Всім потрібні були торгові угоди і тому на придушення "празької весни" просто заплющили очі. Розрядка потрібна була і Москві. Реформи в економіці, розпочаті після усунення Хрущова, провалилися. Спад фіксувався навіть в офіційній статистиці. Союзу потрібен був перепочинок, щоб залатати дірки. Москві пощастило. В США вважали, що потрібно огорнути СРСР павутиною спільних інтересів, щоб приборкати радянську експансію", – нагадав про сумний історичний досвід замирення агресора він.

У результаті, підкреслює Казарін, СРСР отримав західні кредити і технології, наростив хімічну і військову промисловість і руки радянського керівництва стали розв'язані. Крім того, з кубинців Москва спорудила щось на кшталт іноземного легіону й відправляла його воювати в Анголу, Ефіопію, Лаос, Мозамбік і Гвінею-Бісау.

"Перепочинок дозволив СРСР переозброїтись і віддихатися. Проблема була в тому, що захід сприймав Радянський союз як звичайну державу, яка підпорядковує політику цілям своєї економіки. А все було навпаки. Москва підкоряла свою економіку завданням своєї політики. Відтоді минуло 50 років, але деякі уроки, судячи з усього, Захід так і не засвоїв", – резюмував журналіст.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Вихідні по-президентськи: У мережі опублікували фото Олександра Лукашенка з рідного села

субота, 25 січень 2020, 18:49

Малою батьківщиною Лукашенко є агромістечко Олександрія в Могильовській області. «Знімок зроблений просто посеред села, доступ місцевим жителям там не закритий», – йдеться у підписі до фото. . У повідомленні також наголошується, що Лукашенка бачили на...

Йшов пішки на підконтрольну Україні територію: На Донбасі знайдено чоловіка, який страждає розладом пам'яті

субота, 25 січень 2020, 18:36

Документів чоловік при собі не мав. Документів чоловік при собі не мав. «Чоловік представляється Ларіним Миколою Мінаевичем, 31.12.1941 р.н.. За його словами, він живе в м. Молодогвардійськ (ОРЛО) в гуртожитку № 6 по вул. Молодіжна, д. 9 і прямував піш...