"Захід не засвоїв уроки": Відомий журналіст попередив світ про загрозу нових окупацій Росією (відео)

У середині ХХ століття Захід намагався налагодити відносини з СРСР і не завадив його вторгненню в Чехословаччину.

Сучасні події свідчать про те, що Москва може знову скористатися прагненням Європи і США до партнерства і повторити те ж саме в інших країнах. Таке застереження озвучив український журналіст Павло Казарін у відеоблозі для "Крим. Реалії", яким він поділився на особистій сторінці у Facebook, передають Патріоти України.

"У кінці 60-х років Захід намагався дружити з СРСР. Заради політики розрядки західний світ проігнорував вторгнення в Чехословаччину. Всім потрібні були торгові угоди і тому на придушення "празької весни" просто заплющили очі. Розрядка потрібна була і Москві. Реформи в економіці, розпочаті після усунення Хрущова, провалилися. Спад фіксувався навіть в офіційній статистиці. Союзу потрібен був перепочинок, щоб залатати дірки. Москві пощастило. В США вважали, що потрібно огорнути СРСР павутиною спільних інтересів, щоб приборкати радянську експансію", – нагадав про сумний історичний досвід замирення агресора він.

У результаті, підкреслює Казарін, СРСР отримав західні кредити і технології, наростив хімічну і військову промисловість і руки радянського керівництва стали розв'язані. Крім того, з кубинців Москва спорудила щось на кшталт іноземного легіону й відправляла його воювати в Анголу, Ефіопію, Лаос, Мозамбік і Гвінею-Бісау.

"Перепочинок дозволив СРСР переозброїтись і віддихатися. Проблема була в тому, що захід сприймав Радянський союз як звичайну державу, яка підпорядковує політику цілям своєї економіки. А все було навпаки. Москва підкоряла свою економіку завданням своєї політики. Відтоді минуло 50 років, але деякі уроки, судячи з усього, Захід так і не засвоїв", – резюмував журналіст.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Україна - це свобода": Відомий білоруський репер хоче отримати громадянство України (відео)

вівторок, 22 вересень 2020, 16:00

Як зазначив репер, тут йому комфортно, тут живуть близькі йому люди. Станом на вересень 2020 року мрія залишається мрією. Можливо останні події в Білорусі відстебнуть українських міграційних чиновників. Як зазначив репер, який спочатку мав лише посвідк...

З архіву ПУ. "Донбас - це ракова пухлина, киньте в пельку імперії, хай подавиться!": Український класик "напророчив" війну на Донбасі за 20 років до її початку

вівторок, 22 вересень 2020, 15:00

Український письменник Олесь Гончар у своєму нотатнику у червні 1993 року зробив запис, який цензор, коли виходив друком тритомник щоденника, без відома автора вилучив, зазначають Патріоти України. "Донбас - це ракова пухлина, то відріжте його, киньте ...