За словами активістів, у результаті нелегальна вирубка стала настільки нахабною, що "чорні лісоруби" вже не намагаються приховати свої сліди і за 5-10 років такої "роботи" усі Карпати можуть бути вирубані, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.
"Уявімо собі, що стоїть лісова охорона, людина рубає, а інші зловмисники тримають лісову охорону. Але лісова охорона, уявімо, це документує. Навіть якщо таких дерев буде зрубано 300 навмисно. Все одно це не буде кримінальна відповідальність. Бо, щоб вона настала — треба, щоб таких дерев накопичилося до 500. І щоб вони в сумі збитків досягли межі 1,9 мільйона гривень", — повідомив координатор проекту "Лісовий дозор" при всесвітньому фонді дикої природи Дмитро Карабчук.
Він зазначив, що це означає до 70 лісовозів, або приблизно 12 вагонів із краденим лісом. Водночас зафіксувати і потім довести до суду таку справу — майже нереально. "Це наслідки дії нового закону, який набув чинності від початку 2019 року. Тому, наприклад, за старим законодавством незаконна вирубка на території природно-заповідного фонду автоматично передбачала кримінальну відповідальність. Навіть якщо це одне дерево. Сума штрафу йшла до 5 тисяч гривень, а також від умовного терміну до 3 років позбавлення волі", — додав Карабчук.
Зокрема у вересні 2018 року Верховна Рада ухвалила закон щодо збереження українських лісів і запобігання неналежному переміщенню необроблених лісоматеріалів. У положенні про розмір "істотної шкоди довкіллю", за яку передбачається вже кримінальна відповідальність, зазначено, що це шкода в розмірі понад 2 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Водночас депутати не врахували, що у кримінальному законодавстві неоподатковуваний мінімум становитиме не 17 гривень, а 960 гривень. Так, зараз декриміналізовані всі незаконні рубки, де збитки досягають менше 2 мільйонів гривень.
"Можу стверджувати, що закриється понад 90% всіх справ, бо в більшості випадків сума збитку, заподіяного незаконними рубками, становить від 2 тисяч до 100 тисяч гривень. Це те, що орієнтовно зловмисники крадуть у межах однієї вантажівки", — підсумував головний лісничий Львівського лісгоспу Роман Коваль.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...