Затамувати подих на хвилину: Європейські науковці з'ясували, як довго коронавірус "живе" в ліфті

Дослідники провели серію експериментів у лікарняному ліфті.

Експерти з Амстердамського університету з'ясували, що заражені коронавірусом частки "живуть" усередині ліфта до пів години після того, як інфікована людина кашляла або розмовляла в ньому, передають Патріоти України з посиланням на Daily Mail.

Для цього вони створили спеціальну насадку, щоб повторити розмір і форму частинок слини або іншої біологічної рідини, що утворюються під час кашлю або розмови. Аерозоль розпилювали в ліфті і використовували лазер для освітлення, щоб відстежити і підрахувати кількість частинок у певні проміжки часу.

З'ясувалося, що коли двері ліфта зачинено, заражені частинки можуть зберігатися до пів години, а коли відчинено – зникають протягом чотирьох хвилин.

За умови нормальної роботи ліфта, коли двері відчинено приблизно 10-20% часу, потрібно від 12 до 18 хвилин, перш ніж кількість аерозольних часток зменшиться в сто разів, з'ясували вчені.

За інформацією дослідників, якщо людина вдихає повітря в ліфті після того, як інфікований коронавірусом говорив або кашляв у ньому, то ризикує отримати тисячі частинок, заражених COVID-19 за хвилину. Водночас у міру того, як мовець збільшує гучність мови, кількість розбризкуваної слини або іншої виробленої біологічної рідини також збільшується.

Щоб уникнути небезпеки зараження, експерти з Амстердамського університету рекомендували якомога довше залишати двері ліфта відчиненими, уникати розмов і кашлю в ліфтах і носити відповідну маску для обличчя.

Також, на їхню думку, важливою умовою є оптимізація вентиляції та збільшення її потужності. Зазвичай вентиляція в нерухомих ліфтах автоматично вимикається через 1-2 хвилини, але це легко перепрограмувати, продовживши час або змінивши напрямок потоку повітря на спадний – від стелі до підлоги кабіни ліфта, заявили вони.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Залізна завіса": Білорусь закрила всі кордони, крім російського, через ... коронавірус, - ЗМІ

четвер, 29 жовтень 2020, 19:36

На даний момент відомо, що люди не можуть в'їхати до Білорусі з боку України, Польщі, Латвії і Литви. "На данный момент известно, что люди не могут въехать в Беларусь со стороны Украниы, Польши, Латвии и Литвы. "К сожалению, действительно граница сейча...

Хіти тижня. Господині на замітку: Найпростіший і перевірений рецепт котлети по-київськи

четвер, 29 жовтень 2020, 19:30

Набагато швидше і легше, без проблем. Найпростіший і перевірений рецепт котлети по-київськи готується на одному диханні. А головне, не треба відбивати, закручувати, переживати, що начинка витече, передають Патріоти України з посиланням на Дніпровську п...