"Становище української мови вражає тим, що більшість українців визнають її рідною. Але коли йдеться про щоденне використання цієї мови, то у деяких регіонах України це мова "зменшеної культурної вартості". До цього призвела мовна асиміляція місцевого населення, внаслідок якої українську мову практично винищили на цих територіях", – розповідає філолог.
Ситуацію порівнює з Ірландією та Білоруссю. Там також поступово намагалися витіснити місцеві мови. Але при цьому Україна більше схожа на Каталонію, тому що там відбувається відродження мови. Збільшення масштабів українізації вбачає у створенні української поп-культури.
"Музика та українські книги мають велике значення для подальшого збільшення вжитку української мови, але найскладніше схилити середньостатистичного громадянина до спілкування українською. Мова про робітничий клас, так званого "обивателя". Для цього необхідно створити поп-культуру українською та з українським змістом. У цьому визначальну роль має відігравати культурна та політична еліти країни", – каже дослідник.
Також Вулгайзер підкреслив, що зацікавлення українською мовою у світі швидко зростає. Наприклад, багато університетів у США впроваджують її викладання.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...