"Зелена" енергетика: Офісний центр у Норвегії виробляє вдвічі більше енергії, ніж споживає

Такого результату вдалося досягти завдяки сонячним панелям площею 3000 квадратних метрів, розміщеним на даху і стінах будівлі, а також до різних систем рекуперації повітря, якими воно обладнане.

У норвезькому місті Тронхейм побудували офісний центр Brattørkaia, який здатний не тільки повністю забезпечити себе енергією, але й виробляє її для потреб прилеглих будівель, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

Розташування будівлі було вибрано з урахуванням конструкції для максимальної освітленості, а її п'ятикутний дах і верхня частина фасаду покриті 3000 кв. метрами сонячних панелей. Вони виробляють приблизно 500 000 кВт/год електроенергії на рік.
Будівля облицьована чорними алюмінієвими панелями, а в центрі знаходиться овальний сад. На першому поверсі - кафе і магазини для відвідувачів, а інший простір займають офісні приміщення.«Енергопозитивні будівлі - це архітектура майбутнього, - заявив засновник Snøhetta Кьєтіл Тредал Торсен. - Мантра індустрії дизайну повинна бути не "функція визначає форму", а "середовище визначає форму"».
Сучасна архітектура повинна в першу чергу скорочувати вуглецевий слід, в тому числі завдяки дизайну, вказав Тредал.Серед інших примітних особливостей будівлі - відмінна ізоляція і вентиляція з системою теплової регенерації, які допомагають підтримувати комфортну температуру. Також є теплонасосна система, що качає морську воду з сусіднього фьорда для опалення та охолодження, тоді як дощова вода використовується для зливу в туалетах.
Штучне освітлення скорочене до мінімуму завдяки панорамним вікнам і датчикам руху, які гасять лампи, коли в кімнаті нікого немає. Розумна енергетична система відповідає за загальні витрати електрики.
Зараз інженери компанії працюють над системою батарей, в яких можна буде зберігати надлишки енергії, виробленої влітку, коли тривалість дня найбільша. Їх можна буде використовувати взимку, а також забезпечувати ними сусідні будинки або заправляти електромобілі.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Коронавірусний бунт" у США: Трампа обурило повернення в країну хворих американців

субота, 22 лютий 2020, 14:29

Президент США Дональд Трамп розлютився на своїх радників через рішення дозволити 14 американцям, які мають позитивний результат тесту на коронавірус, повернутися до Сполучених Штатів з Японії. Трамп був поінформований про прийняте рішення і погодився з...

"Інкубаційній период коронавірусу триває 14 днів, а не 27", - секретар РНБО

субота, 22 лютий 2020, 14:16

Українські фахівці тримають контакт з багатьма лабораторіями світу і поки ніхто не надав інформацію щодо збільшення інкубаційного періоду вірусу, запевнив Данілов. Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов зауважив, що інкубаційний ...