"Зелена" енергетика: Офісний центр у Норвегії виробляє вдвічі більше енергії, ніж споживає

Такого результату вдалося досягти завдяки сонячним панелям площею 3000 квадратних метрів, розміщеним на даху і стінах будівлі, а також до різних систем рекуперації повітря, якими воно обладнане.

У норвезькому місті Тронхейм побудували офісний центр Brattørkaia, який здатний не тільки повністю забезпечити себе енергією, але й виробляє її для потреб прилеглих будівель, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

Розташування будівлі було вибрано з урахуванням конструкції для максимальної освітленості, а її п'ятикутний дах і верхня частина фасаду покриті 3000 кв. метрами сонячних панелей. Вони виробляють приблизно 500 000 кВт/год електроенергії на рік.
Будівля облицьована чорними алюмінієвими панелями, а в центрі знаходиться овальний сад. На першому поверсі - кафе і магазини для відвідувачів, а інший простір займають офісні приміщення.«Енергопозитивні будівлі - це архітектура майбутнього, - заявив засновник Snøhetta Кьєтіл Тредал Торсен. - Мантра індустрії дизайну повинна бути не "функція визначає форму", а "середовище визначає форму"».
Сучасна архітектура повинна в першу чергу скорочувати вуглецевий слід, в тому числі завдяки дизайну, вказав Тредал.Серед інших примітних особливостей будівлі - відмінна ізоляція і вентиляція з системою теплової регенерації, які допомагають підтримувати комфортну температуру. Також є теплонасосна система, що качає морську воду з сусіднього фьорда для опалення та охолодження, тоді як дощова вода використовується для зливу в туалетах.
Штучне освітлення скорочене до мінімуму завдяки панорамним вікнам і датчикам руху, які гасять лампи, коли в кімнаті нікого немає. Розумна енергетична система відповідає за загальні витрати електрики.
Зараз інженери компанії працюють над системою батарей, в яких можна буде зберігати надлишки енергії, виробленої влітку, коли тривалість дня найбільша. Їх можна буде використовувати взимку, а також забезпечувати ними сусідні будинки або заправляти електромобілі.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Трамп і Байден сполошилися: Померла найстаріша членкиня Верховного суду США

субота, 19 вересень 2020, 14:29

Гінзбург вважалася кумиром ліберальної та прогресивної громадськості. Увечері 18 вересня померла найстаріша членкиня Верховного суду США 87-річна Рут Бейдер Гінзбург. Як повідомляється на офіційному сайті судового органу, Гінзбург померла від раку, пер...

Надів спідницю жертви і називав себе Пугачовою: Моторошне вбивство на Дніпропетровщині (відео)

субота, 19 вересень 2020, 14:15

Кілька тижнів тому вбивця приїхав до Михайлівки з Дніпра і оселився в покинутому будинку на околиці. Місцеві жителі підгодовували його. Під час затримання чоловік був неадекватний. Мало того, що на ньому був жіночий одяг, він ніс маячню. "Там він ... з...