Такого результату вдалося досягти завдяки сонячним панелям площею 3000 квадратних метрів, розміщеним на даху і стінах будівлі, а також до різних систем рекуперації повітря, якими воно обладнане.

У норвезькому місті Тронхейм побудували офісний центр Brattørkaia, який здатний не тільки повністю забезпечити себе енергією, але й виробляє її для потреб прилеглих будівель, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
Розташування будівлі було вибрано з урахуванням конструкції для максимальної освітленості, а її п'ятикутний дах і верхня частина фасаду покриті 3000 кв. метрами сонячних панелей. Вони виробляють приблизно 500 000 кВт/год електроенергії на рік.
Будівля облицьована чорними алюмінієвими панелями, а в центрі знаходиться овальний сад. На першому поверсі - кафе і магазини для відвідувачів, а інший простір займають офісні приміщення.

«Енергопозитивні будівлі - це архітектура майбутнього, - заявив засновник Snøhetta Кьєтіл Тредал Торсен. - Мантра індустрії дизайну повинна бути не "функція визначає форму", а "середовище визначає форму"».
Сучасна архітектура повинна в першу чергу скорочувати вуглецевий слід, в тому числі завдяки дизайну, вказав Тредал.

Серед інших примітних особливостей будівлі - відмінна ізоляція і вентиляція з системою теплової регенерації, які допомагають підтримувати комфортну температуру. Також є теплонасосна система, що качає морську воду з сусіднього фьорда для опалення та охолодження, тоді як дощова вода використовується для зливу в туалетах.
Штучне освітлення скорочене до мінімуму завдяки панорамним вікнам і датчикам руху, які гасять лампи, коли в кімнаті нікого немає. Розумна енергетична система відповідає за загальні витрати електрики.
Зараз інженери компанії працюють над системою батарей, в яких можна буде зберігати надлишки енергії, виробленої влітку, коли тривалість дня найбільша. Їх можна буде використовувати взимку, а також забезпечувати ними сусідні будинки або заправляти електромобілі.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...