"Зеленський хотів відмовитися від Мінських домовленостей", - ветеран АТО

9 жовтня президент України Володимир Зеленський провів офіційну зустріч з активістами - ветеранами війни на Донбасі.

Учасник зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським, ветеран АТО і відомий журналіст Віктор Трегубов розповів про підсумки бесіди з главою держави, висловивши свої суперечливі враження від зустрічі на своїй сторінці у Facebook, передають Патріоти України.

За його словами, президент має проблеми з підтримкою України західними партнерами. "Взагалі з західною підтримкою, за словами Зеленського, в України проблеми: викручують руки по Мінським угодами, прямо дають зрозуміти, що не хочуть бачити Україну в НАТО, хочуть позбутися від санкцій. "Я б сам відмовився від Мінських, в перший же день хотів! - говорив він. - Але мені дали зрозуміти, що автоматично знімуть санкції", - пише Трегубов.

За розведення, то мова поки йде лише про окремі пункти і про невеликі дистанції.." Ну ви ж воювали, знаєте, що відійти на 500 метрів - можна швидко і повернутися", - переконував (начальник Генштабу ЗСУ) Руслан Хомчак. Присутні мали певні сумніви. Як на мене, то в залежності від ділянки. Дуже залежно від ділянки. За версією влади, сірої зони не буде взагалі. У населених пунктах буде українська влада, українські поліцейські сили і військові Спільного центру з контролю і координації (росіян там немає - я спочатку трохи офонарів, тому що коли я служив, їх там була половина, але Хомчак нагадав мені, що вони звідти вийшли). А якщо що - ЗСУ підтягнуться", - розповідає ветеран АТО.

Він також зазначив, що Зеленський сподівається вирішити справи з Донбасом за рік. "Якщо за рік не вдасться - схильний, цитую "вибудувати вал" - я це зрозумів, як повернення до діючого статус-кво з ізоляцією окупованих територій. Взагалі, він упевнений, що в будь-який момент може зіскочити і повернутися до цього стану (а ось я - ні). Але цей варіант він розглядає, як негативний, так прагне до реінтеграції. Власне, це і було найважливішим для мене питанням - як він розглядає реінтеграцію, на що готовий піти і що буде пропонувати Путіну. Але саме на це я відповіді і не отримав. Зеленський прямо стверджує, що форсує процес мирних переговорів для виходу на Нормандський формат і прямого діалогу з Путіним. Власне, це і є головна проблема особисто для мене. Я вголос зауважив - нічого особистого, але я не вірю, що учасник КВК затягне КГБшника", - розповідає хід зустрічі ветеран АТО.

Також на зустрічі Зеленський заявив, що розглядає можливість проведення виборів на окупованих територіях, якщо російські війська підуть, а українські Збройні сили - не зайдуть (хоча, можливо, увійдуть інші українські державні органи). "І це будуть вибори за українськими законами, хоча він (Зеленський - ред.) впевнений, що, на жаль, на них все одно переможуть місцеві "авторитети". (Тут я помітив, що для того, щоб вибори пройшли за українськими законами, партії "місцевих авторитетів" повинні бути зареєстровані в Мін'юсті України. Він чомусь впевнений, що для них це проблемою не буде. Мені здалося, він просто не знає, як це робиться)", - написав Трегубов.

На зустрічі, крім Володимира Зеленського, були присутні помічник президента Андрій Єрмак, народний депутат від "Слуги народу" Микола Тищенко, начальник Генштабу ЗСУ Руслан Хомчак, керівництво Міністерства у справах ветеранів і заступник голови Національної поліції України Олександр Фацевич.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...

Покрова Пресвятої Богородиці: Народні повір'я і традиції свята

п’ятниця, 14 жовтень 2022, 6:28

Для всього православного світу 14 жовтня є особливою датою - саме в цей день відзначається велике свято Покрови Пресвятої Богородиці. Одне з найулюбленіших свят українців (церков названих на честь Покрови - найбільше на території України.-ред.) пов'яза...