"Зеніт" - то вже минуле: У КБ "Південне" створюють нову ракету-носій

​Напередодні 28-го Дня Незалежності український флагман ракетобудування КБ «Південне» провів випробування ракети-носія «Циклон-4». Однак це не всі сюрпризи, які готує світу космічна Україна найближчим часом.

З кожним роком українська держава потроху повертає втрачені на світовій космічній арені позиції. Цього разу головне підприємство Укркосмоса планує здивувати ринок новітньою по всіх параметрах розробкою - ракетою-носієм «Маяк-3.9S», передають Патріоти України з посиланням на Факти.

За словами генерального директора КБ «Південне» Олександра Дегтярьова, їх нове дітище значно перевершить візитну картку підприємства і гордість космічної України - легендарну ракету «Зеніт», до сих пір використовувану в міжнародній програмі «Морський старт». «Фахівці конструкторського бюро змогли розробити РН «Маяк-3.9S», що значно перевершує за своїми параметрами свого прямого конкурента - ракету «Зеніт», - повідомив Олександр Дегтярьов на зустрічі з пресою.

Подальше використання РН «Зеніт» нераціонально, так як в ній задіяно до 70% російських комплектуючих. Її «серце» - двигун першого ступеня РД-171М - і система управління є російськими розробками (двигун розроблений російським машинобудівним холдингом «Енергомаш»). За запевненням Олександра Дегтярьова, відмова від усього російського після 2014 року не став вироком для української космічної промисловості. Її підприємства забезпечують повний цикл виробництва і цілком здатні вирішувати питання імпортозаміщення за рахунок внутрішньої і партнерської продукції, нічим не поступається за якістю російській. Однак ракета «Зеніт» морально і технічно застаріває, тому, і в фінансовому, і в інноваційному плані вигідніше створити конструктивно нову, а найголовніше, конкурентоспроможну ракету, яка була б широко затребувана на ринку пускових послуг. У планах КБ «Південне» повернутися з «Маяк-3.9S» на Байконур в рамках програми «Наземний старт» або окремої, відповідні переговори вже ведуться з казахською стороною.
За словами А. Дегтярьова, для нової ракети фахівцями КБ «Південне» був розроблений принципово новий двигун РД-815 тягою 250 тонн. У першому місці «Маяк-3.9S» передбачається наявність трьох таких агрегатів, сумарні характеристики яких перевищують аналогічні параметри двигуна 171, використовуваного в «Зеніт».
Таку «активізацію» діяльності флагмана українського ракетобудування пов'язують з відмовою оператора «Морського старту» - корпорації з російським капіталом S7 Space - від використання РН «Зеніт» з 2022 року. Українські ракети планується замінити на більш перспективні російські «Маяк-5». У той же час, таке рішення S7 було прийнято вже постфактум, після того, як українські підприємства КБ «Південне» і «Південмаш» у 2014 році вийшли з консорціуму «Морський старт» і перестали обслуговувати свої ракети в рамках проекту. в 2017 році S7 спробувала відновити співпрацю з українською стороною і підписала контракт з «Южмашем» на 12 ракет «Зеніт-3SL». У 2019 російські ЗМІ поширили чутку про достроковий розрив угоди, однак, в Роскосмосі дану інформацію спростували. Очевидно, що Росії просто немає чим замінити українські «Зеніт» і найближчим часом це не передбачається.

Нагадаємо, що «Морський старт» - не єдиний міжнародний космічний проект за участю України. КБ «Південне», «Південмаш» і «Хартрон» представлені в європейській програмі запусків «Вега» і американської «Антарес». Також КБ «Південне» реалізує спільний україно-канадський проект «Циклон-4М». З появою ракети-носія «Маяк-3.9S» українська експансія на міжнародному ринку має всі шанси розширитися.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...