Живуть у піску і їдять каміння: Вчені знайшли незвичайних істот

Незвичайні істоти, які харчуються каменями, були виявлені на Філіппінах.

Організм цих молюсків здатний переробляти породу в пісок. Таке відкриття для вчених зробив житель острова Бохоль Філіппінського архіпелагу, передають Патріоти України.

До цього існувало припущення, що ці істоти, які відносяться до виду двостулкових молюсків, харчуються деревиною. Зокрема, вони поглинають днища кораблів, а подрібнюють їх за допомогою симбіотичних бактерій. Останні виробляють ферменти та інші речовини, придатні для створення антибіотиків. Однак міжнародна група дослідників з США та Філіппін прийшла до висновку, що інші молюски роз'їдають нори в кам'яних породах, поїдаючи їх зсередини. Так, нового виду річкових мешканців дали назву Lithoredo abatanica.

Раніше кадри з 3-метровим биком-бодібілдером "підірвали" соцмережі. Варто відзначити, що всього пару років назад їх знайшла експедиція, організована Національним музеєм природничої історії Франції. На той момент молюсків застали в піщанику і всередині скель під водою, які засіяли дірами. Тепер же вченим вдалося дослідити Lithoredo abatanica за допомогою розтинів і тестів. В ході досліджень виявилося, що, на відміну від деревних черв'яків, у цих була відсутня сліпа кишка. Також було встановлено, що в організмі молюсків були присутні крихти вапняку, в якому вони облаштували нори.Більш того, за допомогою електронної мікрофотографії з'ясувалося: у Lithoredo abatanica є лопатисті різці, що використовуються для буріння гірських порід. Довжина тіла молюсків - до 10 сантиметрів, їх кишечник довгий. На даний момент учені не до кінця розібралися, що саме черви отримують від поїдання каменів. Однак деякі з них упевнені, що кам'яні гранули беруть участь в процесі перетравлювання планктону за прикладом птахів, яким камені також допомагають перетравлювати їжу.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...