Живуть у піску і їдять каміння: Вчені знайшли незвичайних істот

Незвичайні істоти, які харчуються каменями, були виявлені на Філіппінах.

Організм цих молюсків здатний переробляти породу в пісок. Таке відкриття для вчених зробив житель острова Бохоль Філіппінського архіпелагу, передають Патріоти України.

До цього існувало припущення, що ці істоти, які відносяться до виду двостулкових молюсків, харчуються деревиною. Зокрема, вони поглинають днища кораблів, а подрібнюють їх за допомогою симбіотичних бактерій. Останні виробляють ферменти та інші речовини, придатні для створення антибіотиків. Однак міжнародна група дослідників з США та Філіппін прийшла до висновку, що інші молюски роз'їдають нори в кам'яних породах, поїдаючи їх зсередини. Так, нового виду річкових мешканців дали назву Lithoredo abatanica.

Раніше кадри з 3-метровим биком-бодібілдером "підірвали" соцмережі. Варто відзначити, що всього пару років назад їх знайшла експедиція, організована Національним музеєм природничої історії Франції. На той момент молюсків застали в піщанику і всередині скель під водою, які засіяли дірами. Тепер же вченим вдалося дослідити Lithoredo abatanica за допомогою розтинів і тестів. В ході досліджень виявилося, що, на відміну від деревних черв'яків, у цих була відсутня сліпа кишка. Також було встановлено, що в організмі молюсків були присутні крихти вапняку, в якому вони облаштували нори.Більш того, за допомогою електронної мікрофотографії з'ясувалося: у Lithoredo abatanica є лопатисті різці, що використовуються для буріння гірських порід. Довжина тіла молюсків - до 10 сантиметрів, їх кишечник довгий. На даний момент учені не до кінця розібралися, що саме черви отримують від поїдання каменів. Однак деякі з них упевнені, що кам'яні гранули беруть участь в процесі перетравлювання планктону за прикладом птахів, яким камені також допомагають перетравлювати їжу.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...