Вивезений з окупованого Снігового співробітниками СБУ бойовик Володимир Цемах важливий для розслідування тим, що досі не було жодного живого свідка атаки російськими військовими на Боїнг рейсу МН-17, збитого біля цього міста. Про це, посилаючись на свої джерела, на своїй сторінці у Facebook повідомляє головний редактор Цензор.НЕТ, журналіст Юрій Бутусов, передають Патріоти України.
За його словами, приблизно п’ять років тому Цемах став командиром "окремої роти ППО" Сніжного. Даний підрозділ було сформовано 7 червня 2014-го: це перше окреме бандформування ППО окупаційних військ РФ на Донбасі.
Бутусов повідомляє, що Сніжне мало ключове оперативне значення для контролю комунікацій з країною-агресором. Бо ворог в оперативному порядку створював там загони бойовиків. Дана структура підпорядковувалася терористові Ігорю Гіркіну (Стрєлкову) і разом з ним воювала з українськими бійцями на кордоні. Захоплений бойовик особисто був знайомий з усіма ватажками бандформувань, які воювали в районі Сніжного і знає, хто займався організацією атак на українські літаки в прикордонному районі.
Як розповідав Гіркін, вийшовши зі Слов’янська, він попрямував в Донецьк, а потім у Сніжне. Журналіст вважає, що у липні-серпні 2014 року рота Цемаха, імовірно, спільно з російськими окупантами нападала на авіацію ЗСУ. У середині осені рота стала складовою частиною 1-ї мотострілецької бригади ЗС РФ на Донбасі, а її командир отримав звання “підполковника” і “замкомбрига” з ППО. З того часу 1-а бригада загарбників має назву “Слов’янська”, її кістяк - підлеглі Гіркіну і підрозділи, що воювали в Слов’янську.
Зараз, пише Бутусов, пропаганда агресора намагається применшити роль Цемаха, але цінність його як очевидця складно перебільшити. «Боїнг був збитий військовими з 53-ї зенітно-ракетної бригади ЗС РФ. “Є фото, відео переміщення Бука, є аудіозаписи учасників нападу на Боїнг на чолі з полковником ФСБ РФ Гіркіним. Але досі в руках слідства немає живих свідків цього злочину», – резюмував Бутусов.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...