На території республіки Тива (Росія), біля селища Аржан, під час розкопок, що проводилися з 1998-го по 2003 рік, були виявлені останки скіфських "царя" і "цариці". Тепер же співробітники Інституту етнології і антропології ім. Н. Н. Миклухо-Маклая РАН (Москва) відновили їх вигляд, передають Патріоти України з посиланням на росЗМІ.
Під час розкопок були виявлені кісткові останки двох людей, які, судячи з оточуючих їх предметів, належали представникам кочової знаті - найімовірніше, вождю союзу племен і його дружині.
Поховання "царів" дивовижним чином виявилися нерозграбованими, оскільки розташовувалося не в центрі кургану, а могильна яма доходила до скельного грунту і навіть була поглиблена в нього. У ній був виявлений дерев'яний склеп з підлогою з дощок.
На підлозі в центрі гробниці лежали останки двох похованих - чоловіки і жінки. На шиї чоловіка знаходилася золота гривня, покрита фігурами різних тварин. Вона представляла собою символ верховної влади. Поруч розташовані безліч інших золотих прикрас.Жінка мала більш скромне оздоблення: бірюзові намиста, золоті бляхи і шпильки, сережки, браслет у вигляді золотого ланцюжка. На поясі померлої перебували піхви з залізним кинджалом, прикрашеним золотом. Поруч - сумка з косметичними речовинами і золота мініатюрна модель котла. Разом з "царями" було поховано 14 жеребців в повному уборі з золота, бронзи і заліза.
Новосибірські антропологи виконали детальне антропологічне дослідження і опис останків, які послужили основою для реконструкції вигляду похованих. Зокрема, вчені встановили, що скелет "царя" належав чоловікові віком 40-45 років, зріст близько 167-170 сантиметрів. "Цариця" ж була жінкою 30-35 років і зростом приблизно 160 сантиметрів. Для обох характерна брахицефалія - відносно коротка і широка форма голови.
Співробітники лабораторії антропологічної реконструкції Інституту етнології і антропології ім. Н. Н. Миклухо-Маклая РАН відтворили скульптурні портрети скіфських "царя" і "цариці".
Для початку вчені провели складні процедури з відновлення відсутніх фрагментів черепів відповідно до морфологією прилеглих кісткових структур. В результаті лазерного сканування була зроблена модель з точними розмірами, а текстуру самого черепа вдалося повноцінно передати, застосовуючи фотограмметричний метод отримання 3D-моделей, заснований на серії фотографій і їх подальшій комп'ютерній обробці.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...