«Ці датчики монтують на безпілотний літальний апарат типу «коптер», який виконує обліт необхідної ділянки місцевості на висоті 5-10 метрів і визначає не лише місця перебування вибухонебезпечних предметів, а і їхні контури», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що саме фахівці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки визначали можливості застосування безпілотника в розмінуванні місцевості.
Начальник управління наукових досліджень та випробувань озброєння і військової техніки Повітряних сил Юрій Камак зазначає, що під час випробувань безпілотник, обладнаний згаданими датчиками, безпомилково ідентифікував міни калібру 82 та 120 міліметрів з точністю до сантиметра. При цьому Камак зазначив, що вони здатні це робити як удень, так і вночі. «Отриману інформацію можна передавати як у режимі реального часу, так і після повернення з польотного завдання, тобто за допомогою таких відомостей оператор складає карту місцевості з нанесенням місць закладки мін», - йдеться у повідомленні.
У Міноборони зазначають, що застосування таких безпілотних апаратів економить час на розвідку місцевості, у порівнянні з працею сапера, який використовує робототехніку, підвищує точність визначення небезпечних предметів й убезпечує особовий склад від зайвої необхідності ризикувати життям.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...