IQ 250 балів, або Жахливі випробування українського генія, який вступив до Гарварда в 11 років (відео)

У півтора року Вільям Сідіс читав газету New York Times, у чотири – Гомера в оригіналі, у 8 – знав 8 мов. Коли постало питання освіти – батьки сенсаційно заявили: їхній унікальний син вчитиметься у Гарварді.

Вільям Сідіс – американець з українським походженням, у якого IQ 250 балівБердичівський психіатр Борис Сідіс зі своєю дружиною покладали великі надії на свого первістка і розробили спеціальну програму розвитку. Її результати приголомшили. Тому батьки заявили, що їхній унікальний син Вільям вчитиметься у Гарварді. На той час йому було 9 років, передають Патріоти України.

Приймальна комісія відмовилась приймати генія, але сім’я не відступала, і таки за 2 роки Вільям Сідіс одягнув мантію. Батьки тріумфували, не здогадуючись, на які випробування штовхають свою дитину.

Щодня йому доводилось ловити на собі скептичні погляди, чути за спиною перешіптування, а до кампусу регулярно навідувалися журналісти, випитуючи, що нового в юного вундеркінда. Ці п’ять років були нестерпними.

У 16 років Вільям став викладачем одного з університетів. Здавалося, ну от вам і успішна кар’єра. Але серйозно сприймати лектора-підлітка студенти не хотіли. І байдуже, що він геній. Його терпцю вистачило на рік – Сідіс звільнився.

Ще одна курйозна історія сталася з ним у пабі, коли до нього підсіла дівчина. Таке рідко траплялось. Він почав розповідати, що від нього постійно очікують наукових досягнень, розв’язання найскладніших математичних задач, а йому ж насправді навіть вигляд математичних формул завдає фізичного болю. Розумнику, у якого IQ 250 балів.

Він ще й пожартував, що найрозумніша людина світу народилася 1 квітня. Поговорили і розійшлись, а наступного дня – на шпальтах впливового The New Yorker вийшла стаття із заголовком "Квітневий дурень!". Та чарівна дівчина – виявилась журналісткою, якій доручили втертись у довіру.

З цього моменту Сідіс, за успіхами якого стежила вся Америка, став відлюдником. Працював так, аби ніхто не здогадався про його інтелект – на простих роботах, звичайним клерком чи бухгалтером. А як тільки хтось його впізнавав – звільнявся і шукав наступну непримітну роботу.

Помер у 46 років від крововиливу в мозок. Смерть Вільяма спричинила шквал критики стосовно методів виховання, які застосовував його батько. New York Times назвала його сина "успішним результатом насильного наукового експерименту".

Джерело: 24 канал
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...