Наднедоімперія стала ізгоєм й світового православ'я: "Ура, мы теперь сами раскольники!" - священнослужитель РПЦ

Рішення Синоду про припинення молитовного спілкування з Константинопольською церквою викликало неоднозначне рішення в самій російській церкві.

Про це написав у своєму блозі диякон РПЦ Андрій Кураєв, передають Патріоти України.

«Ура, мы теперь сами раскольники! Синод заявил о разрыве сослужения с Кплем. Обьявлен раскол второго уровня: не сослужат только патриархи и епископы (третий — воротят друг от друга лики священники; четвертый — и миряне присоединяются к демонстрации «истинного православия»), — написав він.

Біда в тому, що підстава для розриву фантомна - приїзд кельських легатів до Києва, вважає диякон. «Типичный самострел. Какое тут каноническое право!»,— упевнений церковний діяч.

Адже тепер священик, який відмовляється від співслужіння з іншим кліриком без доказу брехні останнього, підлягає позбавлення сану. Інший канон говорить, що якщо ти звинувачуєш іншого, але не можеш довести - покарання, що ти чув для нього, переходить на тебе.
А Іларіон вже ляпнув про «папистскую ересь Стамбула», зазначає Кураєв. «То есть синод дал полный набор козырей Константинополю для того, чтобы вычеркнуть нас вообще из канонического пространства."Мы будем вынуждены полностью разорвать евхаристический общение». Именно это «мы» и возлагает всю нравственную и юридическую ответственность за раскол на наш Синод", — пише диякон.

«Зачем эта превентивная война? Почему именно сейчас? Ну назначил Кпль своих послов — этот ход был отыгран предыдущим заявлением нашего синода. За пару минувших дней ничего нового Кпль не предпринял»,— зазначає церковний діяч.

Адже можна було «просто порикувати і показати зубки», - вважає він. Показати журналістам страшну грамоту про розрив з підписами синодалів, але без дати або друку. Мовляв, ось на що ми готові, якщо тільки Фанар перейде червону межу ... Але Фанар-то її ще не перетнув. Призначення послів ніколи не було приводом для війни!

«То есть ситуация как в осетинской войне 2008 года: проиграл тот, у кого не выдержали нервы и кто первый начал стрелять. Или, проще: пусть я убежден, что именно сегодня ночью меня будут грабить. Я сижу у окна с винтовкой и вижу на улице двух подозрительных прохожих. Если я начну стрелять — в нападении и убийстве признают меня»,— пише Кураєв.

Тепер же ж Синод РПЦ дав Фанару дуже сильний аргумент, вважає церковний діяч. Він отримав право взагалі не брати до уваги цю церкву канонічно значимою фігурою.

Тому «в самом серьезном вопросе мы останемся одни. С перспективой занять на мировой религиозной карте то же место, что и Армянская Церковь — стать организацией лишь одной нации», — відзначає Кураєв.

«Сегодняшний самострел Синода заставляет скорбеть не об Украине, в о России. Это выстрел в будущее нашей страны. Синод в полном составе поспешил принять участие в рытье окопов по периметру страны. Принял участие в нагнетании военно-мобилизационной истерии. Это ядовитая атмосфера. Она разъедает наше будущее. И совесть. Ведь „на войне как на войне“. Любые мифы и фейки хороши»,— упевнений опозиційний Кирилу диякон.

«В заявлении синода нет ничего позитивного. Никакой программы действий. Зарыться в землю и отстреливаться до последнего украинца. А как решать проблемы украинского раскола и разрастающейся унии? Сами не знаем и другим не дадим. Обошлись даже без былой „морковки“ — мол, как-нибудь в благовремении дадим вам автокефалию. Ну вот в каждой строке этого Заявления видно, что московский Синод думает не об украинцах, не об их трудностях и жизненно-нравственных выборах, а о своем „престиже“. Когда-то знаменитый польский гонор сделал Украину чужой для Речи Посполитой. Теперь на те же грабли наступает Москва», — вважає представник РПЦ.

Джерело: Факты
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...