Не тільки Синевир: Названо найкращі місця для відпочинку біля водойм в Україні (фото)

Блакитні озера, Горащиха і Печенізьке водосховище - чарівні куточки природи, де можна чудово провести час.

На території України знаходиться близько 20 тисяч озер: великі та маленьких, відомих та таких, про які знають навіть далеко не всі досвідчені і бувалі туристи, передають Патріоти України.

Одні з найбільш відомих – Шацькі озера в басейнах Західного Бугу і Прип'яті. Вони включають понад тридцять красивих прісноводних водойм і утворюють Шацький національний парк.

На всю країну славляться озера у Карпатських горах. Вода в них – кришталево чиста, холодна і прісна. Узбережжя Чорного моря відоме озерами-лиманами, а біля річки Дунай також є немало красивих водойм. По всій території України зустрічаються і штучні водойми, які були створені в основному для промислових потреб, але з часом це допомогло сформуватись мальовничим місцям, у які хочеться приїхати.

Озеро Світязь – найглибше в Україні

Ви, скоріше за все, чули про красиве озеро Синевир в самому серці Карпат і знаєте про красу Шацьких озер на Волині, бачили сюжети про лимани на півдні країни, яким приписують лікувальні властивості.

Пропонуємо вам добірку мальовничих озер в різних регіонах України, про існування яких далеко не всім відомо. Це озера, які можна відвідати на вихідних, щоб відпочити від шуму великого міста серед красивої природи. Також поблизу цих озер можна провести й значно більше часу, орендувавши котедж або житло у місцевих мешканців.

Блакитні озера, Чернігівська область

Мальовнича природа Голубих озер не залишить вас байдужими. Ці красиві озера розташовані у Ріпкинському районі Чернігівської області, неподалік від українсько-білоруського кордону.

До них можна пройти пішки від залізничної станції Грибова Рудня неподалік від села Олешня. Тут є чотири озера. Колись тут видобували кварцовий пісок для потреб промисловості і випуску скловиробів. В результаті цього кар’єри заповнилися чистою джерельною водою, і тепер це місце – популярне серед жителів області. А також – серед киян, які частенько навідуються сюди на вихідні.

Є немало туристичних фірм, які пропонують виїхати на відпочинок на Голубі озера на кілька днів. Близьке розташування до кордону сприяє тому, що це місце стає популярним і серед туристів з інших країн. Через високу популярність озер у вихідні дні тут буває немало людей.

Вода у Блакитних озерах – дуже чиста. Підземні джерела увесь час підтримують однаковий рівень води, тому вона тут ніколи не застоюється. На дні кожного із чотирьох озер – поклади кварцового піску. Він додає озерам яскраво-блакитного кольору. Звідси походить і назва "комплексу" озер. Соснові ліси, чисте повітря, гриби та ягоди - довколишні краєвиди вам точно сподобаються.

За останні кілька років інфраструктура навколо озер покращилася. Якщо раніше тут не було навіть роздягалень, то зараз тут є гарна пляжна зона. Зупинитися на ночівлю можна у котеджах, у місцевих мешканців, у садибах зеленого туризму або у кемпінгу.

Ті, хто приїхав сюди на власному авто, може також побувати у Антонієвих печерах і підземному храмі в Любечі приблизно за півгодини їзди від озер. Також можна побувати у містечку Седнів з церквою-усипальницею козацько-старшинського роду, кам'яниця Лизогубів, садиба з парком 19 сторіччя та іншими цікавими місцями.

Бушівське озеро, Київська область

Питання чистоти водойм актуальне для України завжди. На жаль, далеко не завжди ті озера, які є на території нашої країни, перебувають у належному стані. Одне із найчистіших озер, яким може похвалитись Київщина – це Бушівське озеро, яке розташовується у Рокитнянському районі між Білою Церквою та Миронівкою поблизу села Бушеве.

Це озеро було визнано найчистішим офіційно після того, як відповідні служби дуже детально його перевірили і порівняли з аналогічними у інших озер області. Звісно, найкраще добиратися сюди на власному авто, але з Києва можна доїхати і електричкою до Миронівки, а потім - маршруткою, яка курсує між населеними пунктами.

Цікаво, що бушівським це озеро називають далеко не всі. На карті воно позначене як "Голубе озеро". Втім, ця назва йому також підходить: водойма відрізняється яскраво-синіми та зеленими кольорами, що надає йому особливої краси та затишку.

За часів СРСР тут був гранітний кар’єр. Коли його припинили використовувати, велика яма поступово заповнилася чистою джерельною водою. Біля озера можна відпочити у затінку дерев, влаштувати пікнік на природі і прекрасно провести час із родиною і друзями.

Озеро Горащиха, Пуща-Водиця, Київська область

До цього озера із нашої підбірки добратися найближче киянам. Озеро розташоване на території парку "Пуща-Водиця" на західній околиці однойменного селища. Це найбільший за розмірами ставок із каскаду ріки Котурка. Ця річка протікає через Горащиху та сусідні озера, живлячи їх водою.

Близько одинадцяти років тому існувала серйозна загроза зімління ставка. Цю проблему вчасно помітили і ліквідували, й тепер відвідувачі можуть насолоджуватися прогулянками у цьому затишному куточку природи.

Через ставок перекинутий міст. Той міст, що знаходиться там зараз, встановили на заміну старому, який був в аварійному стані.

Біля озера Горащиха в Пущі-Водиці облаштовані місця для пікніка та місця для пляжних ігор. Є туалет та медпункт, дитячий майданчик. Також тут можна взяти на прокат обладнання для приготування шашликів.

Тут можна взяти в оренду човен або катамаран, а за безпекою відпочиваючих стежитимуть співробітники рятувальної станції. Словом, тут є практично вся необхідна для гарного відпочинку інфраструктура і послуги.

Озеро розташоване уздовж 5-8 ліній трамваю №12, який веде до Пущі-Водиці з київського Подолу.

Печенізьке водосховище, Харківська область

Це мальовниче велике водосховище знаходиться у Вовчанському районі на Харківщині на річці Сіверський Донець. Водосховище було створене за СРСР у 1962 році, щоб постачати у Харківську область прісну воду.

На цьому місці раніше розташовувалося старе Кочетоцьке водосховище. У 1962 році завершили облаштування водосховища, після чого водою його наповнювали ще кілька років.

Це місце також називають Салтівським морем через його розташування біля села Старий Салтів. Саме цей населенинй пункт найбільш відомий серед тих, хто любить відпочивати у цих місцях. Гребля водосховища знаходиться поруч із селищем Печеніги, звідки й походить його назва.

Зараз Печенізьке водосховище – гарне місце для відпочинку з досить хорошою інфраструктурою. На узбережжі водосховища є багато місць, де можна відпочити: санаторії, яхт-клуби, дитячі табори і бази відпочинку.

Це місце давно стало улюбленим багатьох мешканців області та сусідніх регіонів. Тут – прекрасна природа і свіже повітря. Поруч із водосховищем знаходиться ліс.

Якщо ви орендуєте тут приватний будиночок, то вам до нього запропонують затишні альтанки з мангалами, пейнтбольний майданчик та багато цікавих варіантів відпочинку, які допоможуть гарно провести час.

Джерело: РБК-Styler
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...