В Австралії вчені з'ясували, що в людському організмі знаходиться "другий мозок". Як пише Science Alert, він розташовується в кишечнику, і австралійські вчені змогли зрозуміти принцип його роботи, передають Патріоти України.
Ентеральна (кишкова. - ред.) нервова система (ЕНС) складається з багатьох мільйонів нейронів, що регулюють роботу шлунково-кишкового тракту. Вона периферійна і працює автономно від центральної (ЦНС), що складається з мозку і спинного мозку.
"Це насправді сам собі мозок", - заявив професор Університету Флиндерса Нік Спенсер, додавши, що ЕНС можна назвати і "першим мозком", оскільки ця система з'явилася раніше ЦНС в ході еволюції.
Фахівці проаналізували електричні імпульси в нейронах товстої кишки мишей і з'ясували, що ЕНС синхронно задіє збуджуючі і гальмуючі нейрони, які провокують скорочення м'язів в кишечнику.
Як стверджують автори дослідження, раніше науці було невідомо, що мільйони клітин ЕНС одночасно генерують електричні імпульси.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...