Вихованці інтернату для людей із вадами психічного розвитку працювали на доньку директора на базарі (відео)

У закладі знали про такий підробіток вихованців і щодня відпускали їх на базар.

Троє вантажників, які незаконно, без жодних договорів чи документів, працювали в овочевій ятці на одному з ринків Житомира, виявились вихованцями місцевого інтернату для людей із вадами психічного розвитку. А власницею цієї торгової точки на базарі є донька директора інтернату, передають Патріоти України.

У закладі знали про такий підробіток вихованців і щодня відпускали їх на базар. Самі ж хлопці переконують – до праці їх ніхто не примушував. Вони, мовляв, добровільно заробляли кишенькові гроші та смачну їжу. Попри це, директора інтернату затримали, зараз він під домашнім арештом.

На Малинському ринку у Житомирі щодня працювали троє вихованців інтернату для людей із вадами психічного розвитку, перебирали та вантажили мішки із цибулею у торговій точці, власницею якої є донька директора інтернату. Усі живуть у Тетерівському дитячому будинку-інтернаті, де є молодіжне відділення для чоловіків віком від 18 до 35 років.

Вихователька Любов Дзядик підтверджує: підопічні дійсно щодня їздили на базар – працювати на родичів директора. Втім, жінка каже – ніхто їх не примушував. У цьому журналістів запевняють і самі вихованці. Кажуть, працювали з власної волі – за це їх донька директора навіть годувала та давала гроші на кишенькові витрати. "Нас силою не змушували. Ми самі мали бажання і самі поїхали, щоб заробляти", – пояснив вихованець інтернату Олександр.

"Нас не змушували", – запевняє вихованець інтернату Олександр

В інтернаті пояснюють: така робота – своєрідна соціальна реабілітація. У поліції ж відкрили кримінальне провадження за статтею експлуатація людей. Директора інтернату затримали ще наприкінці серпня, а потім відпустили під домашній арешт. Керівнику загрожує до восьми років в'язниці. В історію із соціальною реабілітацією не вірять і правозахисники. Та наголошують: розслідувати цю справу мала би не поліція, а Державна інспекція з питань праці.

"Такі дії є грубим порушенням законодавства про працю України. Але я думаю, що в даному випадку навряд чи мова може йти про кримінальну відповідальність. Адже ці працівники, за їх словами, ніяких збитків не зазнали. Тут, я думаю, правильна кваліфікація – адміністративна відповідальність. Але це теж суворе покарання, адже штрафи там чималі", – пояснив юрист Лаврентій Царук.

Тим часом продавці на базарі кажуть: до того, як ця історія набула розголосу, хлопці дійсно щодня приходили на роботу. Коли ж поліція почала розслідування, на ринку вони більше не з'являлися.

Джерело: 24 канал
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...