Він нагадав, що Україна одноразово виплатила $400 тис. до бюджету Ради Європи, що перевищувало розмір обов'язкового внеску. "Це була цілеспрямована політика нинішнього генерального секретаря Ради Європи Торбйона Ягланда, який уже залишає посаду, – блокувати будь-які ініціативи, пов’язані в компенсацією, бажанням чи намірами інших країн повторити, наслідувати крок України. Тобто він зайняв таку позицію, послідовно її скрізь просував, що питання не в тому, що ви нам компенсуєте різницю, питання в тому, що держава-член має заплатити свій внесок і маємо отримати ці гроші від Росії, а не від когось іншого", – підкреслив дипломат.
За словами Кулеби, бачачи жорстку позицію Ягланда, делегації, які міркували над аналогічним кроком, згорнули свої плани.
"Але наша совість чиста. Тому що коли в процесі дискусії нам намагалися зробити закид, що Україна постійно щось просить і ніколи сама нічого не дає для вирішення кризи, то ми казали: "Вибачайте, ми якраз зробили дещо дуже нетипове, безпрецедентне для нас і в дуже серйозних обсягах. Тому що $400 тис. – це дуже велика сума насправді", – заявив постпред.
Він вважає, що такий "аукціон щедрості" Київ повторювати більше не буде.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...