"Ягланд блокував спроби України компенсувати відсутність російських внесків у ПАРЄ", - Кулеба

Україна виплатила ПАРЄ $400 тис., що перевищувало розмір її обов'язкового внеску, і закликала інші країни взяти з неї приклад, щоб компенсувати втрати асамблеї від невиплат внесків РФ.

Турбйорн Ягланд

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд виступив проти ініціативи України компенсувати відсутність членських внесків Росії, яку в той час було усунено від участі в роботі Парламентської асамблеї. Про це сказав постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба, передають Патріоти України з посиланням на Цензор.НЕТ.

Він нагадав, що Україна одноразово виплатила $400 тис. до бюджету Ради Європи, що перевищувало розмір обов'язкового внеску. "Це була цілеспрямована політика нинішнього генерального секретаря Ради Європи Торбйона Ягланда, який уже залишає посаду, – блокувати будь-які ініціативи, пов’язані в компенсацією, бажанням чи намірами інших країн повторити, наслідувати крок України. Тобто він зайняв таку позицію, послідовно її скрізь просував, що питання не в тому, що ви нам компенсуєте різницю, питання в тому, що держава-член має заплатити свій внесок і маємо отримати ці гроші від Росії, а не від когось іншого", – підкреслив дипломат.

За словами Кулеби, бачачи жорстку позицію Ягланда, делегації, які міркували над аналогічним кроком, згорнули свої плани.

"Але наша совість чиста. Тому що коли в процесі дискусії нам намагалися зробити закид, що Україна постійно щось просить і ніколи сама нічого не дає для вирішення кризи, то ми казали: "Вибачайте, ми якраз зробили дещо дуже нетипове, безпрецедентне для нас і в дуже серйозних обсягах. Тому що $400 тис. – це дуже велика сума насправді", – заявив постпред.

Він вважає, що такий "аукціон щедрості" Київ повторювати більше не буде.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...

Хіти тижня. День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети

субота, 16 вересень 2023, 6:41

17 вересня за новоюліанським календарем (до 1923 року - 30 вересня) українці святкують день ангела Віри, Любові, Надії і Софії. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в церкву, і попросити у ікони трьох великомучениць здоров'я...